08/02/2018

Szkolenie psów w Dog-Work

Szkolenie psów – to nasza misja?

Profesjonalny trener psów Mariusz Kuzmecki

Szkolenie psów wcale nie jest naszą nadrzędną misją. Pod tym bardzo uproszczonym sformułowaniem jest ukryte całe mnóstwo różnego rodzaju zależności, które trzeba zrozumieć. We wszystkich formach pracy związanej ze szkoleniem psów naszym najważniejszym celem jest stworzenie odpowiednich relacji pomiędzy człowiekiem a psem. Jesteśmy po to, by przekazać Ci niezbędną wiedzę i umiejętności na temat sposobów i metod pracy z psem. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni kierunek szkolenia. U nas dowiesz się nie tylko jak uczyć własnego psa i stawiać przed nim kolejne rozwijające go zadania. W trakcie szkolenia swojego psa nauczysz się też, jak rozpoznawać jego potrzeby oraz jak prawidłowo odczytywać i rozumieć jego zachowanie. Dzięki nam zrozumiały stanie się dla Ciebie proces uczenia się psa. Zobaczysz, jak wielka jest w nim rola i wiedza przewodnika. Wyszkolony pies, to tylko „efekt uboczny” ogromnej pracy włożonej w obustronne zrozumienie oraz poprawę relacji i komunikacji, które nazywamy „szkoleniem psów”.

Szkolenie psów to wzajemna komunikacja

Szkolenie psów odbywa się u nas w przyjaznej i komfortowej atmosferze, tak aby zminimalizować stres zarówno osoby, z którą współpracujemy, jak i jej psa. W swojej pracy możemy się pochwalić dużym doświadczeniem i praktyką w stosowaniu nowoczesnych i światowych metod oraz sprzętów szkoleniowych. Pozwalają nam one kształtować pożądane zachowania psa bez używania przymusu wobec niego. Efektem korzystania z takich metod szkolenia psów jest olbrzymia przyjemność i satysfakcja dla właściciela z osiąganych postępów oraz przede wszystkim frajda dla psa z treningów i kontaktu z człowiekiem.

Jak wygląda u nas szkolenie psów?

Zajęcia odbywają się indywidualnie (pies i jego właściciel), abyśmy mieli możliwość dotrzeć do specyfiki potrzeb każdego psio-ludzkiego tandemu. Początki treningów, to olbrzymia ilość informacji i wiedzy, której niemożliwe byłoby przekazanie grupie osób początkujących, z których każdy zaczyna z innego poziomu i z innym pakietem doświadczeń i napotkanych przeszkód. Dlatego uważamy, że indywidualne spotkania w szkoleniu psów dają naszym klientom największe szanse na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Organizujemy również seminaria lub weekendy szkoleniowe z wybranej tematyki i zakresu wiedzy. Spotkania takie umożliwiają analizę każdego przypadku z osobna, obserwację współpracy innych psów i właścicieli oraz nieocenioną wymianę doświadczeń będących prawdziwą skarbnicą wiedzy. Seminarium, to umożliwienie znalezienia sposobu by pokonać przeszkody, które pojawiły się lub mogą się pojawić na naszej drodze treningowej. Terminy takich spotkań można znaleźć na naszej stronie oraz za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook: Dog Work Profesjonalne Szkolenie Psów.